Image Alt

Aktualności

Znamy datę początku sezonu wycieczek Łączą nas góry

Z ogromną radością już teraz możemy zdradzić Wam bardzo ważną datę… Zachęcamy do zapisania jej w kalendarzach, chociaż na pewno będziemy o niej przypominać. W tym roku sezon rodzinnych wycieczek górskich wystartuje w niedzielę 23 czerwca! Czy stawicie się tak licznie jak w poprzednich latach? Nie mamy co do tego wątpliwości.

Kolorowa fotografia przedstawia roześmianego chłopaka w trójkołowym wózku turystycznym. Wózek wciągany jest na linach po stromym kamienistym szlaku. Z tyłu wózek pomaga pchać młody mężczyzna.

zdjęcie: Marcin Trzpiot

 
A co przed nami? W tym roku nasz plan minimum to 10 wycieczek rodzinnych i 10 wycieczek grupowych dla placówek wsparcia dziennego i stacjonarnego. Najważniejsze jednak jest to, co się kryje pod tymi liczbami. Razem przeszliśmy już niemal 600 kilometrów, a każdy z nich to czyjaś historia, emocje, przełamywanie barier i pozytywny przekaz, który wspólnie wysyłamy w świat!

Nasz pomysł był prosty. Pragnęliśmy udostępnić góry tym, którzy i które ze względu na stan zdrowia nie mają do nich łatwego dostępu. Wykorzystując dostępne szlaki, zaprosiliśmy na wycieczki osoby z niepełnosprawnością. Bardzo szybko zorientowaliśmy się, że projekt nie jest skierowany jedynie do nich. Z wycieczek w takim samym stopniu korzystają ich rodziny, traktując ten czas jako aktywną przerwę wytchnieniową.

Razem już szósty rok zmieniamy świat! 

Więcej szczegółowych informacji oraz formularze zapisów udostępnimy w maju. Do zobaczenia na szlaku!

***
 
Dwie pierwsze wycieczki w tym sezonie są możliwe dzięki zbiórce charytatywnej Stowarzyszenia Dzierżoniów 2023, dziękujemy!
 
Podoba Ci się to, co robimy? Wesprzyj nasze działania poprzez wpłaty do wirtualnej puszki: laczanasgory.pl/wspieraj-nas/

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.