Image Alt

O programie

ŁĄCZĄ NAS GÓRY to program, w ramach którego organizujemy pełne emocji, serdecznych gestów, ale też bohaterskich czynów, górskie wyprawy po Sudetach, w których biorą wspólnie udział osoby z niepełnosprawnościami wraz z osobami zdrowymi. Realizatorem programu jest Fundacja Ładne Historie. 

 

Obserwuj nas na

 

Pomysł jest prosty, a zarazem wyjątkowy: polega na organizowaniu wycieczek, w których można uczestniczyć całymi rodzinami – zasada ta dotyczy zarówno osób z niepełnosprawnościami, jak i naszych wolontariuszek i wolontariuszy.

Góry to fantastyczna forma rehabilitacji i przestrzeń dla innowacyjnego podejścia do zagadnienia przerwy wytchnieniowej, przy czym nie każdy może sobie pozwolić na poznawanie gór i spędzanie w ten sposób wolnego czasu. My, Fundacja Ładne Historie, zapewniamy swobodną atmosferę górskiej wyprawy, a jednocześnie specjalistyczne wózki i nosidła oraz profesjonalną opiekę: na wycieczkach są obecni fizjoterapeuci_fizjoterapeutki, przewodniczki_przewodnicy górscy, wolontariusze_wolontariuszki, psycholożka_psycholog. Razem przemierzamy szlaki, mierząc się ze stereotypami i jednocześnie promując sudeckie trasy turystyczne.

Ważnym i bardzo wartościowym aspektem projektu jest społeczność, która tworzy się wokół tych działań. Wspólne, pozytywne doświadczenia owocują przyjaźniami i relacjami, które rozwijają się już poza górskimi szlakami.

W ramach programu organizujemy:

  • jednodniowe wycieczki górskie w Sudety dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin
  • kilkudniowe wyjazdy wytchnieniowe dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami
  • wycieczki i spacery górskie dla podopiecznych placówek wsparcia dziennego i stacjonarnego

Do tej pory zrealizowaliśmy:

Wycieczki w góry dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin oraz dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej:

Zapraszamy do udziału i do współpracy!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.