Image Alt

Aktualności

Szeroką górską ścieżką spaceruje duża grupa osób w różnym wieku. To uczestnicy i uczestniczki wycieczki z Łączą nas góry. Na pierwszym planie uśmiechnięta kobieta macha do aparatu. Drugą ręką ciągnie podwiązany na linkach trójkołowy wózek, w którym siedzi kilkunastoletni chłopak.

Terminy jesiennych wycieczek

Z ogromną radością ogłaszamy, że tegoroczny sezon rodzinnych wycieczek górskich z Łączą nas góry jeszcze się nie kończy!

Dzięki dofinansowaniu, otrzymanemu w Programie Rozwoju Turystyki Społecznej, finansowanemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, czekają nas jeszcze dwie jesienne, malownicze górskie wycieczki rodzinne!

Niezmiennie zachęcamy też do obserwowania nas w mediach społecznościowych: na Facebooku i na Instagramie. Przypominamy także o nowej stronie laczanasgory.pl, na której znajdziecie trasy możliwe do pokonania wózkiem, ale także dostępne dla rodzin z małymi dziećmi czy seniorek i seniorów. Bo góry są dla wszystkich!

Szeroką leśną ścieżką spaceruje duża grupa osób w różny wieku. Na przedzie grupy młody chłopak ciągnie przypięty na linach trójkołowy wózek. Z tyłu wózek pcha młody mężczyzna. Dalej w grupie widzimy kolejne wózki pchane i ciągnięte przez młode osoby. Oprócz tego w spacerze biorą udział osoby starsze, dzieci i psy.
fot. Ania Kubinka

5 listopada – Góry Izerskie

Pierwsza z wypraw będzie miała miejsce 5 listopada 2023 r. w Górach Izerskich. Tym razem, po raz pierwszy ruszymy ze Świeradowa-Zdroju na Stóg Izerski. Czeka nas dosyć wymagające 7-kilometrowe podejście, podczas którego pokonamy 460 metrów przewyższenia. Pomoc silnych wolontariuszy i wolontariuszek będzie niezbędna!

Marsz na pewno dobrze nas rozgrzeje, więc rześkie temperatury w listopadzie sprzyjają takim wędrówkom! W drogę powrotną udamy się krótszym, nieco ponad 4-kilometrowym szlakiem, zwanym „Katorgą”, Po nazwie łatwo się domyślić, dlaczego nie wybraliśmy tego wariantu na wejście… Ale nie martwcie się – razem na pewno sobie poradzimy!

12 listopada – Rudawy Janowickie

12 listopada 2023 r. zakończymy sezon na Zamku Bolczów, do którego dojdziemy z Mniszkowa. Miejsce i trasa znane są Wam z poprzedniego sezonu, do przejścia mamy w sumie 4,5 kilometra oraz 170 metrów przewyższenia.

Rudawy Janowickie posiadają bardzo zróżnicowaną szatę roślinną, w związku z czym o tej porze roku, jest to jedno z najbardziej kolorowych miejsc w Sudetach. Będzie to łatwa wędrówka, z którą poradzi sobie każda osoba, bez względu na wiek, czy kondycję. 

Szeroką górską ścieżką przez las spaceruje grupa osób w różnym wieku. Machają i uśmiechają się do fotografa.
fot. Michał Kacprzak

ZAPISY

Wyprawy odbywają się w niedzielę i trwają przeważnie do 5-6 godzin. Są bezpłatne, ale trzeba na nie dojechać.

Aby wziąć udział w wycieczkach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Na każde zgłoszenie odpowiemy mailowo, a następnie indywidualnie będziemy ustalać szczegóły. 

 


Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w kwocie 320 480 zł.

logo ministerstwa sportu i turystyki

 

 


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.