fot. Katarzyna Skobiej
Spotkaliśmy się 3 razy w formie online na platformie Zoom. Na każdym spotkaniu poruszane były ważne kwestie związane z wypracowaniem wspólnych mechanizmów działania sieci, prezentowały się podmioty i organizacje członkowskie sieci. Łącznie w spotkaniach sieci online wzięło udział 84 osoby.
Mieliśmy również okazję poznać się osobiście podczas pięciu dwudniowych wizyt studyjnych:
- w Bukowinie Tatrzańskiej – podczas panelu dyskusyjnego fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością zaprezentowana została sieci jako taka oraz podmioty w niej działające. W wydarzeniu wzięło udział 7 osób reprezentujących sieć.
- Podczas wizyty na Dolnym Śląsku członkowie i członkinie sieci mogli obserwować i uczyć się jak poprzez turystykę aktywną i warsztaty Wilderness włączać OzN i jak organizować tego typu wydarzenia. W wizycie wzięło udział 6 osób z różnych organizacji.
- Wizyta w Szklarskiej Porębie, Jeleniej Górze i w Górach Izerskich integrowała 11 osób z różnych organizacji.
- Sieć była również jednym z partnerów Międzynarodowej Konferencji ISBA 2023, która odbyła się we wrześniu we Wrocławiu. Korzystając z tej okazji, zorganizowaliśmy przy okazji konferencji jedną z wizyt studyjnych sieci. W konferencji wspólnie wzięło udział 11 osób, reprezentujących 5 organizacji działających w sieci.
- Ostatnia wizyta odbyła się w Krakowie. W wizycie studyjnej łącznie wzięło udział 18 osób z całej Polski.
fot. Marcin Trzpiot
fot. Marcin Trzpiot
Obecnie sieć tworzy 30 podmiotów, które podpisały deklarację członkowską i wspólnie działają na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością poprzez turystykę społeczną. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wyglądamy przyszłego roku i dalszej współpracy.
Jesteśmy również bardzo szczęśliwi, że w ramach projektu „(Po)łączą nas góry. Razem rozwijamy turystykę społeczną!”, który finansowany był z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG udało nam się zaprosić Was na nową stronę internetową: www.laczanasgory.pl
Na stronie znajdziecie informacje o sudeckich trasach, które są możliwe do pokonania wózkiem oraz wielu wydarzeniach, inicjatywach i działaniach, które przygotowujemy dla Was w ramach projektu Łączą nas góry. Znajdziecie tam również organizacje i instytucje, z którymi współpracujemy, a także harmonogram przyszłych spotkań sieci.
Co szykujemy dla Was w kolejnym roku, możecie już teraz sprawdzić tutaj: www.laczanasgory.pl/harmonogram-wydarzen-ostw/
fot. Marta Sobala